Back to Top

Co je metabolic balance?

Metabolic balance je unikátní výživový program určený pro úpravu látkové výměny v těle. Byl vyvinut lékaři a odborníky na výživu na základě dlouholetých zkušeností. Metabolic balance patří celosvětově mezi nejúspěšnější výživové programy. Vystavuje výživové plány pro více jak 40 zemí světa. V Česku působí metabolic balance od roku 2008 a prostřednictvím svých zkušených certifikovaných poradců nabízí unikátní služby na vysoké odborné úrovni. 

Z čeho vychází?

Vychází ze základních poznatků o fyziologii člověka a biochemických procesech v těle. Zastává myšlenku, že každé tělo je schopné si samo vytvořit potřebné enzymy, hormony a další látky pro vyváženou látkovou výměnu. Ovšem jen za předpokladu, že tělu dodáme správnou stravou to, co potřebuje.

Jaké jsou cíle metabolic balance?

Klade si za cíl harmonizovat metabolické pochody v těle a sladit biochemické procesy s chemií potravin. Nabízí jedinečnou možnost sestavení individuálního jídelníčku, a to na základě podrobných laboratorních ukazatelů a dalších údajů o Vašem těle a Vašem zdraví.
Dle Vašeho individuálně sestaveného jídelníčku přijímáte přesně ty živiny, které Vaše tělo potřebuje, aby se dostalo do metabolické rovnováhy.